فروش عسل
سه شنبه , آبان ۴ ۱۴۰۰
خانه / عسل خالص / پخش خرید و فروش عسل طبیعی پیرانشهر

پخش خرید و فروش عسل طبیعی پیرانشهر

شهرستان پیرانشهر ، یکی از شهرستانهای استان آذربایجان غربی ، می باشد و در شمال غربی ایران واقع شده است. این شهرستان یکی از قطبهای دامداری و کشاورزی استان آذربایجان غربی می باشد و علت آن کوهستانی بودن قسمتی از این شهرستان و همچنین وجود دشتها و مراتع وسیع می باشد . این عوامل باعث شده که در این شهرستان تولید عسل طبیعی و خرید و فروش عسل پیرانشهر ، رونق پیدا کند و این شهرستان به یکی از قطبهای تولید عسل در استان آذربایجان شرقی تبدیل شود. خرید و فروش عسل پیرانشهر به دلیل اینکه در این طبیعت بسیار مناسب ، تولید شده ، می تواند عسل شناسان و عسل دوستان را از خود راضی کند. برای خرید و فروش عسل پیرانشهر به صورت عمده فروشی و کلی با ما در ارتباط باشید.

عسل مومدار مصرف کنیم یا بدون موم؟

خرید و فروش عسل پیرانشهر

عسلهایی که در بازار ارائه می شوند ، به دو صورت مومدار و بدون موم توزیع می شوند. خیلی وقتها سوال می شود که عسل مومدار بخریم یا عسل شهد بخریم ؟ برای پاسخ به این سوال کمی در مورد موم ها صحبت می کنیم تا این مطلب که چرا مومدار استفاده کینم ؟ و یا استفاده نکنیم ؟ و چرا از نوع خاص عسل مومدار استفاده کنیم ؟ برای شما معلوم شود.

دو نوع عسل مومدار تولید می شود :

  • عسل مومدار برگه دار ( حاوی برگه موم )
  • عسل مومدار خود بافت یا خود دوز یا سبدی

عسل مومدار برگه دار

خرید و فروش عسل پیرانشهر

تولید موم توسط زنبور فرآیندی هزینه بر و زمان بر می باشد ، به طوری که اگر زنبور عسل برای تولید یک کیلو گرم موم ، باید ۸ تا ۱۰ کیلو گرم عسل مصرف کند . بعضی از زنبوردارها که غالب قریب به اتفاق زنبوردارها را تشکیل می دهند ، برای اینکه زنبور عسل این همه زمان و هزینه صرف ساخت موم نکند ، به کمک زنبور رفته و برای آنها صفحاتی که ازموم درست شده است را در کندوی زنبور می گذارند ، تا زنبور عسل آن خانه های شش ضلعی را بر روی این صفحات که از موم درست می شود ، بسازند و داخل آن را پر از عسل کنند . به این برگه ای که از موم ساخته می شود در اصطلاح زنبور داری « برگه موم » گفته می شود.

هدف زنبوردار از این کار در حقیقت ، این است که زنبور به جای اینکه وقت و نیرویش را صرف ساختن موم کند ، به تولید عسل بپردازد در نتیجه عسل بیشتری تولید شود.

مشکل استفاده از « برگه موم » در تولید عسل مومدار

خرید و فروش عسل پیرانشهر

استفاده از این برگه موم ها به چند دلیل مناسب نیست :

  • این موم ها تازه نیستند و مدتها است که در کارگاه ها و کارخانجات موم آج کنی ، باز یافت می شوند .و به دوباره به صورت ورقه ورقه در می آیند و دوباره در کندوها استفاده می شوند.
  • این موم ها دوباره حرارت خورده و دوباره ذوب می شوند تا پاستوریزه شوند.
  • این برگه موم ها چون در کارخانه و کارگاهها تولید می شوند و ممکن است مدت زیادی از تولید آنها گذشته باشد ، لذا ممکن است در کارخانه در اثر سهل انگاری بعضی کارکنان ، بر زمین افتاده و مدتها در همانجا بمانند ، و این رها شدن موم ها بر زمین و محوطه ی آزاد ، این موم ها را در معرض حملات کرم ها به خصوص کرم موم خوار و یا پروانه ی موم خوار ، حشرات خانگی و کارگاهی و مورچه ها و … قرار داده در نتیجه در این موم ها سم تولید کنند.

خرید و فروش عسل پیرانشهر

البته دلایل دیگری هم هست که شاید در مجال دیگر به آنها اشاره کنیم ، و لذا یا عسل را به صورت بدون موم و شهد استفاده کنید یا از عسل مومدار خود بافت یا خود دوز و یا به اصطلاح عامیانه تر « عسل سبدی » استفاده کنید که موم آنها کاملا تازه بوده و توسط زنبور تولید شده است.

 

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: 09191597189
شماره ثابت دفتر فروش: 02171053980
شماره فکس: 02189785835
پست الکترونیکی: davoodnouri121@gmail.com

مطلب پیشنهادی

بازار عسل خوی

بازار عسل طبیعی و ارگانیک خوی

شهرستان خوی که یکی از شهرستان های استان آذربایجان غربی می باشد ، از نظر …