فروش عسل
سه شنبه , آبان ۴ ۱۴۰۰
خانه / عسل طبیعی / مرکز فروش و پخش عسل طبیعی کنار

مرکز فروش و پخش عسل طبیعی کنار

مرکز فروش عسل کنار ، برای کسانی که قصد خرید اینترنتی عسل طبیعی کنار ( عسل سدر ) را به صورت عمده و خرده دارند ، بسیار راحت و آسان ، عسل طبیعی مورد نیازشان را تامین می کند.

مجموعه بازرگانی توبیک ، عهده دار تامین انواع عسل طبیعی و تغذیه ای می باشد که بهترین انواع عسل را با قیمت مناسب مصرف کننده به فروش می رساند و همچنین آمادگی فروش عسل به صورت عمده و با قیمت عمده برای عطاری ها و مغازه عسل فروشی های سطح کشور را دارا می باشد.

فروش عسل کنار دزفول و سایر نقاط کشور که تولید کننده ی عسل کنار هستند مثل عسل جنوب کشور و استان فارس در این مجموعه با نازلترین قیمت و به صرفه برای عمده فروشی های عسل می باشد.

مرکز فروش عسل کنار توانایی تامین انواع عسل با تناژ و مقدار بالا برای صادرات عسل به عراق و سایر کشور های منطقه را دارد، زیرا عسل های صادراتی باید دارای استاندارد های جهانی باشد و ما مفتخریم که عسل طبیعی با کیفیت صادراتی را در اختیار مصرف کنندگان داخلی خود قرار می دهیم.

تمامی عسل های طبیعی این مجموعه درصد ساکارز آن ها حداکثر ۳ می باشد، به غیر از برخی از انواع عسل که عسل آن ها نیز به طور طبیعی ساکارز بالایی دارند که برای تشخیص طبیعی بودن آن ها از پارامتر های دیگری استفاده می شود، برای تشخیص این عسل ها باید چه فعالیت هایی انجام داد؟ برای پاسخ سوال ادامه مطالب را مطالعه کنید.

برای اطلاع از قیمت روز عسل های طبیعی و تغذیه ای با ما در تماس باشید.

مرکز فروش عسل کنار

خاصیت شگفت انگیز عسل کنار

عسل طبیعی کنار یا همان عسل طبیعی سدر از مناطق گرم برداشت می شود و در ایران نیز از مناطق بسیار گرم جنوب کشور ، این محصول برداشت می شود.

عسل طبیعی کنار برای افراد گرم مزاج مناسب می باشد زیرا جزء عسل های خنک ، شمرده می شود. به همین علت گفته می شود کسانی که دچار حرارت بدن می شوند و به تعبیری گر گرفتگی دارند ، می توانند با مصرف عسل کنار با آب لیمو به صورت شربت ، حرارت بدنشان را کم کرده و در بدن خود خنکی را حس کنند.

خواص شگفت انگیز این عسل ، بسیار زیاد است ما برای نمونه چند مورد را ذکر می کنیم:

 • رفع گرفتگی عضلات
 • تقویت جنسی
 • انرژی زا و نیرو بخش
 • تقویت حافظه
 • چلوگیری از آسیب رسیدن به کبد و کلیه

مرکز فروش عسل کنار

مرکز فروش عسل کنار

کسانی که به دنبال خرید عسل به صورت عمده می باشند ، به دنبال مجموعه هایی هستند که به صورت تخصصی و حرفه ای در این حوزه فعالیت می کنند ، مجموعه بازرگانی توبیک از مجموعه هایی است که به صورت تخصصی و حرفه ای در زمینه ی خرید و فروش عمده عسل از جمله عسل کنار ، فعالیت دارد . شما می توانید برای گرفتن قیمت و مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

مرکز فروش عسل کنار

راه های فروش عسل

انواع روشهای بازاریابی و فروش عسل وجود دارد ، از جمله :

 1. روش های بازار یابی سنتی
 2. روش های بازار یابی تلفنی
 3. روش های بازار یابی و فروش اینترنتی

از بین این راه های خرید و فروش می توان گفت فروش اینترنتی یکی از بهترین روش های بازار یابی موفق می باشد . با ما در ارتباط باشید .

مرکز فروش عسل کنار

تشخیص کیفیت عسل کنار

متاسفانه بعضی افراد سعی می کنند به جای صداقت و درستی در کارشان ، با دروغ و تقلب ، کسب درآمد داشته باشند و محصولات تقلبی و یا محصول با کیفیت پایین را به جای محصول غیر تقلبی و یا به جای محصول با کیفیت بالا ، به فروش برسانند .

از آنجا که محصول عسل نیز از این امر مستثنی نیست در حوزه ی عسل نیز از این افراد یافت می شوند که می خواهند بدون زحمت به درآمد های بالا برسند ، از این رو مبادرت انواع تقلبات در عسل می کنند . و لذا ببینیم چگونه عسل اصل رو از تقلبی تشخیص دهیم ؟

باید بگوییم که برای کیفیت عسل ، شاخصه های مختلفی مطرح شده ، تا از طریق بررسی این شاخصه ها بتوانیم به کیفیت عسل ، پی ببریم و از سوء استفاده افراد سود جو از ما در امان باشیم .

این پارامترها در آزمایشگاه های مواد غذایی ، و با دستگاه ها مورد بررسی قرار می گیرد و با دانستن این موارد با خیالی راحت تر می توانیم خرید خود را انجام دهیم .

مرکز فروش عسل کنار

پارامترهای تست عسل طبیعی

از شاخصه های مهم عبارتند از :

 • مقدار قند
 • درصد ساکارز
 • هیدروکسی متیل فورفورال ( HMF )
 • نسبت فروکتوز به گلوکز ( F/G )
 • فعالیت دیاستازی
 • آزمون پرولین
 • میزان رطوبت

مرکز فروش عسل کنار

۱- مقدار قند احیا کننده :

یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده ی عسل های طبیعی قند احیا کننده ی آن است ، که این نوع قند در عسل ها با انواع مختلف یافت می شود، اما  یکی از شاخصه های عسل طبیعی بودن در آزمایشگاه ها میزان درصد موجود قند احیا کننده در عسل است، که اگر عسل حداقل ۶۵ درصد قند احیا کننده داشته باشد در کشور ما استاندارد محسوب می شود.

مرکز فروش عسل کنار

۲- مقدار ساکارز :

یکی از مهم ترین شاخصه ها برای تعیین قیمت عسل در ایران ، میزان ساکارز موجود در عسل است ، که همین عامل باعث تغییر قیمت و بالا و پایین بودن قیمت عسل می باشد.

اما میزان ساکارز استاندارد برای عسل طبیعی و تغذیه نشده در ایران چه مقدار است ؟ این میزان در کشور ما ۵ درصد است و عسلی که ساکارز آن زیر ۵ درصد باشد ، در ایران به عسل طبیعی شناخته می شود.

ولی تعیین مقدار ساکارز برای مشخص کردن عسل طبیعی در کشور های مختلف ممکن است متغییر باشد مثلا در برخی کشور های اروپایی و یا آمریکا و کانادا میزان ساکارز استاندارد از این مقدار کم تر می باشد.

مرکز فروش عسل کنار

۳- هیدروکسی متیل فورفورال (HMF):

عسلی که تازه برداشت می شود ، این ماده در آن یافت نمی شود ، زیرا این پارامتر برای تعیین میزان حرارت دیدن عسل می باشد پس در عسل تازه برداشت شده این ماده وجود ندارد.

اما در اثر عواملی مثل :

 • حرارت دادن عسل
 • نگهداری عسل در مناطق گرم

این ماده به صورت خودکار این ماده در عسل تشکیل می شود .

ولی افزایش بیش از حد معمول این ماده در عسل ، برای سلامتی انسان مضر است و باعث ایجاد بیماری در بدن انسان می شود.

حداکثر مقداری که قابل قبول است تا از این ماده در عسل موجود باشد ، حداکثر ۴۰ هست.

۴- نسبت فروکتوز به گلوکز:

این ملاک ، معیار مناسبی برای تشخیص عسل هایی است که ، به صورت طبیعی هم ساکارز بالایی دارند، فروکتوز و گلوکز ، از شکستن ساکارز توسط زنبور عسل به دست می آید و این پارامتر برای طبیعی بودن و سنجش کیفیت عسل هایی همانند عسل کنار و عسل مرکبات بسیار مناسب می باشد.

عسل طبیعی کنار باید نسبت فروکتوز به گلوکز آن بین ۰/۹ تا ۱ باشد .

مرکز فروش عسل کنار

۵- فعالیت دیاستازی :

در هر ماده ای ممکن است آنزیم هایی وجود داشته باشد ، عسل هم همانند بقیه مواد در آن آنزیم هایی وجود دارد که زنده بودن عسل و این که آیا عسل حرارت دیده است یا نه ، به این فاکتور نیازمند است، پس اگر شما می خواهید بدانید عسلی که خرید می کنید حرارت دیده است یا نه باید آزمایش فعالیت دیاستازی را انجام دهید.

البته آزمایش فعالیت دیاستازی می تواند نشان دهنده مصنوعی یا طبیعی بودن عسل نیز باشد ، زیرا این آنزیم ها در عسل طبیعی یافت می شوند، از جمله ی آنزیم های موجود در عسل طبیعی موارد زیر می باشند:

 • آمیلاز
 • اینورتاز
 • فسفاتاز
 • کاتالاز

مرکز فروش عسل کنار

چند عامل در کاهش فعالیت دیاستازی عسل نقش چشم گیری دارند:

 • تغییر دمای عسل
 • حرارت دیدن عسل
 • گذشتن زمان

فعالیت دیاستازی می تواند شاخصه مهمی در تشخیص کیفیت بیشتر انواع عسل باشد . اما برخی از عسل ها ، طبیعت آن طوری است که فعالیت دیاستاز در آن ها کمتر از استاندارد است و لذا در این نوع از عسل معیار قرار دادن فعالیت دیاستاز صحیح نیست و نمی تواند معیار درستی برای کیفیت این عسل باشد.

در حال حاضر در عسل های طبیعی حداقل فعالیت دیاستاز ۸ می باشد که هر عسل طبیعی حداقل باید فعالیت آنزیم هایش به ۸ برسد.

مرکز فروش عسل کنار

۶- آزمون پرولین :

برای تشخیص کیفیت عسل طبیعی و بالطبع قیمت عسل طبیعی، آزمون پرولین یکی دیگر از شاخصه های مهم است ، که خریداران عمده عسل و کسانی که در بازار عسل به دنبال عسل مرغوب هستند نباید از این پارامتر غفلت بورزند، زیرا مقدار پرولین ، هر مقدار در عسل بیشتر یافت شود ، نشانه مرغوبیت عسل طبیعی است و عسل طبیعی در ترکبیاتش نباید مقدار پرولین آن ، از ۱۸۰ کمتر باشد.

مرکز فروش عسل کنار

۷- میزان رطوبت:

عسل ماده است که مقداری رطوبت در خود دارد و تقریبا در انواع مختلف عسل با مقادیر مختلف رطوبت وجود دارد اما کمتر بودن رطوبت در عسل در کیفیت عسل تاثیر گذار است .

عسل طبیعی هر مقدار رطوبت کمتری داشته باشد ، مرغوب تر است زیرا اگر عسل طبیعی رطوبتش بیش از حد استاندارد و زیاد ، باشد این امر باعث سرعت گرفتن :

 • تخمیر عسل
 • ترش شدن عسل

می شود.

مقدار استاندارد رطوبت در عسل های مختلف  حداکثر۲۰ درصد می باشد، ولی با این حال بازهم هسل هایی یافت می شوند که هم طبیعی هستند و هم رطوبت بالایی دارند در نتیجه مقدار رطوبت شاخصه ای است که با طبیعی بودن یا نبودن عسل ارتباطی ندارد و صرفا جهت تشخیص کیفیت عسل طبیعی است.

مرکز فروش عسل کنار

مرغوب ترین عسل ایران

مرغوب ترین عسل ایران برای کجاست ؟ برای اردبیل است یا خراسان یا خوی یا کردستان یا … ؟ عسل سراب بهتر و مرغوب تر است یا عسل سبلان ؟ مرغوب ترین عسل ایران برای شمال کشور است یا جنوب کشور ؟

پیش از پاسخ به این سوال خوب است که مقدمتا به مطلبی توجه داشته باشیم .

می توان گفت از جهتی ، عسل به دو دسته کلی تقسیم می شود :

 • عسل تک گل
 • عسل چند گل یا عسل چند گیاه

مرکز فروش عسل کنار

در بین عسل های تک گل ، باید گفت بعضی از انواع عسل های تک گل در مناطق خاصی از کشور تولید و برداشت می شوند ، مثل عسل عناب و یا عسل زرشک که در منطقه خراسان تولید می شود .

ولی بعضی دیگر از انواع عسل های تک گل هستند که در اکثر مناطق کشور پهناور ایران تولید و برداشت می شوند مثل عسل گون و عسل آویشن و عسل یونجه و عسل اسطوخدوس و …

علت اینکه بعضی از انواع عسل ها در مناطق خاصی از کشور تولید می شوند ، وجود پوشش گیاهی منطقه هست ، و اگر در منطقه ای پوشش گیاهی غالب منطقه ، گیاه و گل خاصی باشد به نحوی که این غالب بودن گیاه ، تاثیر گذار در عطر و طعم و رنگ و خاصیت عسل ، باشد ، این عسل ، عسل تک گل می باشد .

مرکز فروش عسل کنار

بالطبع رویش گیاهان نیز در مناطق مختلف کشور با توجه به شرایط آب و هوا و خاک منطقه متفاوت است و لذا تولید عسل تک در مناطق مختلف متفاوت است .

با توجه به این مقدمه ، می توانیم بگوییم در مورد عسل های تک گل ، تقریبا این سوال که : عسل کدام منطقه مرغوب تر است ؟ درست و صحیح نمی باشد ، زیرا این عسل در منطقه ی دیگر اصلا تولید نمی شود که گفته شود ، کدام عسل مرغوب تر است .

بله اگر عسل تک گلی بود که در مناطق مختلفی برداشت می شد ، در مورد این سوال می توانستیم ، تأملی کنیم .

ولی در مورد سایر عسل های چند گیاه ، که محصول فرآوری زنبور عسل از شهد گلها و گیاهان مختلف است ، باید بگوییم هر چند شرایط اقلیمی منطقه می تواند تا حدودی در کیفیت عسل تاثیر گذار باشد ولی مهتر از آن ، و یک ملاک مهتر این است که ببینیم در تولید این عسل ، انسان چقدر دخل و تصرف کرده است .

مرکز فروش عسل کنار

به عبارت دیگر هر چقدر دخل و تصرف انسان در تولید عسل کمتر باشد ، آن عسل کیفیت بهتری خواهد داشت . منظور ما از دخل و تصرف زنبوردار ، این است که ، به زنبور تغذیه ی مصنوعی داده نشود . یعنی هر چقدر که زنبور بدون تغذیه ی مصنوعی ، عسل تولید کرده باشد ، این عسل مرغوب تر خواهد بود .

مرغوب ترین عسل ها را از ما بخواهید.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: 09191597189
شماره ثابت دفتر فروش: 02171053980
شماره فکس: 02189785835
پست الکترونیکی: davoodnouri121@gmail.com

مطلب پیشنهادی

بازار عسل خوی

بازار عسل طبیعی و ارگانیک خوی

شهرستان خوی که یکی از شهرستان های استان آذربایجان غربی می باشد ، از نظر …