فروش عسل
چهارشنبه , آبان ۵ ۱۴۰۰
خانه / صادرات عسل / قیمت عسل طبیعی و تغذیه ای با موم
قیمت عسل با موم

قیمت عسل طبیعی و تغذیه ای با موم

بعضی از خریداران عمده عسل به علل مختلفی ، تمایل دارند عسل با موم  خریداری کنند. باید توجه داشت که قیمت عسل با موم ، از قیمت عسل بدون موم بیشتر است. مجموعه بازرگانی فدک ، با فعالیت گسترده در زمینه ی تامین انواع عسل ها و سایر فرآورده های زنبور عسل ، آماده تامین عسل با موم و بدون موم برای خریداران محترم ، در سراسر کشور می باشد.

چرا قیمت عسل با موم بالاتر از قیمت عسل بدون موم هست؟

قیمت عسل با موم

و علت این اختلاف قیمت ، آن است که برای تولید هر گرم موم ، زنبور باید شش گرم عسل مصرف کند ، در نتیجه تولید این مومها برای زنبوردار هزینه بر بوده ، یعنی باعث شده که زنبور ، عسل کمتری تولید کند و وقتش را صرف تولید این موم و ساخت آن کند ، و بالطبع باعث گرانتر شدن عسل با موم خواهد شد. ولی بعضی زنبوردارها موم عسل را گرفته و دوباره از آن استفاده می کنند و لذا عسل بدون موم ، قیمتش کمتر از قیمت عسل با موم می باشد.

موم طبیعی چیست؟

قیمت عسل با موم

موم ، ماده ای است که زنبورهای کارگر از سن ۱۲ روزه تا ۱۸ روزه ، از غدد مخصوصی ، تولید می کنند. و تولید موم توسط زنبور یک روند طبیعی در کندو می باشد. این ماده زمانی که توسط زنبور کارگر تولید می شود ، به رنگ سفید است ولی به خاطر برخورد با زنبورها و مخلوط شدن با گرده گل ، خیلی زود تیره و رنگ طلایی به خود می گیرد.

موم صنعتی چیه؟

قیمت عسل با موم

بعضی از زنبوردارها ، برای اینکه زنبور بتواند بیشتر وقت و عمر خود را صرف تولید عسل کند و زمان برای تولید موم صرف نکند ، بعد از اینکه شهد و عسل را از موم جدا کردند ، آن موم را دوباره به کارخانه های موم سازی برده و آنها را به صورت برگه های موم  در می آورند ، به این مومها که از مومی که زنبور برای بار اول تولید کرده بود و الان دوباره از آن با این فرآیند استفاده می شود ، « موم صنعتی » می گویند.

خواص و فواید موم طبیعی

موم طبیعی مومی می باشد که زنبور خودش آن را تولید کرده است و به اصطلاح « موم خود بافت » زنبور است ، نه « موم صنعتی » . این نوع موم خواص و فواید زیاد و فوق العاده ای دارد از جمله :

قیمت عسل با موم

  • پاک کننده مجاری بینی و حلق
  • درمان کننده سینوزیت
  • درمان بعضی از بیماری های لثه
  • پاک کننده طبیعی دندان
  • اثر زیاد روی گردش خون
  • موثر در ظرفیت کار کردن ماهیچه ها

البته باز باید توجه بدهیم که این خواص ذکر شده برای مومهای طبیعی و ارگانیک می باشد. و در مورد سایر موم ها ترجیح با عدم استفاده از موم است . البته بعضی از مومها نیز تقلبی هستند که نه ترجیح ، بلکه حتما باید از مصرف آنها اجتناب کرد .

 

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: 09191597189
شماره ثابت دفتر فروش: 02171053980
شماره فکس: 02189785835
پست الکترونیکی: davoodnouri121@gmail.com

مطلب پیشنهادی

انواع عسل ارگانیک

صادرات انواع عسل ارگانیک

ما می توانیم در افزایش چرخه تولید کشورمان صادرات انواع عسل ارگانیک را مورد توجه …