فروش عسل
شنبه , بهمن ۲ ۱۴۰۰
خانه / عسل شناسی / فرق عسل خام و عسل پاستوریزه

فرق عسل خام و عسل پاستوریزه

در نوشته ی قبلی ،  گفتیم که عسل خام چیست و عسل پاستوریزه ( عسل معمولی ) چیست .

در این نوشتار می خواهیم بعضی از فرقهای بین عسل خام و عسل پاستوریزه (‌ عسل معمولی ) را بیان کنیم.

تفاوتهای عسل خام و عسل پاستوریزٍه

 

۱ – تمام ویتامین ها، آنزیم ها و مواد مغذی عسل خام دست نخورده و سالم اند.

عسل خام حاوی حدود ۲۲ اسید آمینه، ۳۱ ماده معدنی متفاوت و طیف وسیعی از ویتامین ها و آنزیم هاست. اگر می خواهید مطمئن شوید که از        تمام مزایای سلامتی عسل بهره مند می شوید باید عسل خام را انتخاب کنید.

عسل های تجاری معمولا تا حد زیادی فراوری و حتی گاها با روش های شیمیایی اصلاح شده اند. پروسه ی فرآوری و فیلترینگ ، عسل را از مواد          گیاهی مفید و همچنین آنزیم های فراوان پاک می نماید.

۲ – عسل خام حاوی آنتی اکسیدان های قوی می باشد.

عسل خام حاوی حدود ۳۰ نوع ترکیب زیستی فعال bioactive  گیاهی به نام پلی فنول polyphenols است که به عنوان آنتی اکسیدان antioxidants  عمل می کنند. مطالعات زیادی این آنتی اکسیدان ها را با مزایای چشمگیر سلامت ، از جمله کاهش  التهاب و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و برخی سرطان های خاص مرتبط کرده اند. ولی عسل تجاری ( عسل پاستوریزه ) به دلیل روش های فراوری ای که در تولید آن استفاده شده ، حاوی آنتی اکسیدان کمتری می باشد.

در یک مطالعه که آنتی اکسیدان های موجود در عسل خام و فراوری شده یک بازار محلی مورد بررسی قرار گرفت، محققین متوجه شدند عسل خام ۴٫۳ برابر بیشتر از انواع مختلف عسل های فراوری شده، حاوی آنتی اکسیدان است.

۳ – عسل خام به سیستم ایمنی کمک میکند.

یکی از اجزای آنزیمی تشکیل دهنده ی عسل ، به نام گلوکز اکسیداز است. این آنزیم به تولید مولکول هایی کمک می کند که به عسل خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی می دهد.
متاسفانه، این آنزیم می تواند توسط فرآیندهایی مانند گرمایش و فیلتر کردن نابود شود.

 

۴ – عسل خام دارای گرده می باشد ولی اغلب عسل های معمولی حاوی هیچگونه گرده ای نیستند.

زنبورها برای جمع آوری شهد ، از گلی به گل دیگر سفر می کنند. شهد و گرده ، به زنبورها چسیده ، به کندو منتقل شده تا تبدیل به عسل شود.

گرده ای که به زنبورها میچسبد به طور شگفت آوری مغذی بوده و حاوی ۲۵۰ ماده از جمله ویتامین ها، اسید های آمینه، اسیدهای چرب ضروری ریز مغذی ها و آنتی اکسیدان هاست.

باید بدانید که وزارت بهداشت آلمان Federal Ministry of Health، گرده زنبور bee pollen را به عنوان یک دارو به رسمیت شناخته است.

گرده زنبور عسل با بسیاری از مزایای چشمگیر سلامت در ارتباط است. مطالعات نشان داده اند که این گرده می تواند در مقابله با التهاب و بهبود عملکرد کبد موثر باشد. همچنین با بیماری های قلبی و سکته مغزی مقابله می کند. ولی متاسفانه روش های پردازش و فرآوری عسل ، مانند گرما و الترافیلتراسیون ultrafiltration گرده زنبور عسل را از حذف می کند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: 09191597189
شماره ثابت دفتر فروش: 02171053980
شماره فکس: 02189785835
پست الکترونیکی: davoodnouri121@gmail.com

مطلب پیشنهادی

بازار عسل خوی

بازار عسل طبیعی و ارگانیک خوی

شهرستان خوی که یکی از شهرستان های استان آذربایجان غربی می باشد ، از نظر …