فروش عسل
چهارشنبه , دی ۲۹ ۱۴۰۰
خانه / صادرات عسل / صادرات انواع عسل ارگانیک
انواع عسل ارگانیک

صادرات انواع عسل ارگانیک

ما می توانیم در افزایش چرخه تولید کشورمان صادرات انواع عسل ارگانیک را مورد توجه ویژه قرار داده تا با صادر کردن عسل ارگانیک در خرید و فروش این محصول شیرین، سهیم باشیم.

در هر صادراتی قوانین و مقررات زیادی وجود دارد که برای شروع صادرات باید صادر کننده تمام آن قوانین و مقررات را یاد بگیرد و بکار بندد و یا با مراکز و افرادی که کارهای صادرات را بلد هستند و کارهای صادراتی انجام می دهند ، ارتباط بگیرد ، تا بتواند به موفقیت دست یافته و از پیش آمدن ضرر و  ضربه های اقتصادی جلوگیری کند .

لازم است که صادرکننده در زمینه صادر کردن کالا،  بازار یابی و  امور گمرکی ، حمل بار و ترخیص آن ، گرفتن کارت بازرگانی ، قوانین و مقررات قرادادهای بازرگانی و گرفتن استاندارهای کالا علم و آگاهی پیدا کند و آگاهی کسب شده را در هر صادراتی به کار بگیرد .

عسل هم یک ماده ی شیرین غذایی است که انواع مختلف دارد و یکی از آنها عسل ارگانیک می باشد و آن را یا به صورت بسته بندی و یا به صورت فله ی می توان صادر کرد .

در صادرات عسل باید کشور مقصد مشخص شود چون هر کشوری قوانین و مقررات خاصی دارد .

عسل ارگانیک چیست؟

به طور کلی معنی کلمه «ارگانیک» این است که هر چیزی در مراحل و روند تولید و ایجاد آن ، به طور واقعی و طبیعی اتفاق بیفتد نه با اضافه کردن برخی مواد شیمیایی.

عسل ارگانیک به عسلی می گویند که در آن زنبورداران از هیچ گونه ماده ی شیمیایی و سموم ، برای از بین بردن آفت ها یا برای تغذیه زنبور ، استفاده نکرده اند.

زنبورداران برای تهیه عسل ارگانیک سعی می کنند محل نگهداری زنبورها و کندو را چند کیلومتری دورتر از مزارع و باغ ها و دشت ها ایجاد کنند تا زنبورها از سموم و آفت هایی که در این مزارع و باغات استفاده می شود ، دور باشند.

این نوع عسل را در مناطق دور دست می برند تا از خاک دست نخورده تولید شود و روی آن انفعالاتی صورت نگیرد به این صورت که زنبورداران بخواهند به آن موادی اضافه کنند و یا چیزی از آن کم کنند و از محصولات غیر ارگانیک در آن به کار ببرند .

انواع عسل ارگانیک

انواع عسل را می توانیم بر اساس نوع منطقه، رنگ و رایحه آن، نوع شهد گل و زمان استخراج به قرار زیر تقسیم بندی کرد که عبارتند از:

عسل تغذیه ای: زنبور عسل برای تولید این نوع عسل علاوه بر این که از شهد انواع گل مصرف می کند از شربت شکر هم استفاده می کند که لزوما تمام خاصیت یک عسل خوب و طبیعی را به هیچ عنوان ندارد ولی باز عسل بوده و خواصی از عسل طبیعی را در سطح پایین تر دارد.

عسل تقلبی: این نوع عسل در واقع شبه عسل است که با ترکیب اسانس، شکر، اسید سیتریک و گلوکز به دست می آید.

عسل طبیعی: زنبور عسل برای تولید این گونه عسل فقط از شهد انواع گل ها مصرف می کند که این عسل از بهترین عسل هاست.

عسل تک گل: زنبور عسل برای تولید این نوع عسل ، غالبا از یک نوع گل یا گیاه تغذیه می نماید که نرخ این نوع عسل بالاست.

عسل ارگانیک را از روی شهد یا نوع گل ها و یا چیز های دیگر دسته بندی می کنند . زنبور ها بیشتر مواقع از یک نوع گل یا از یک نوع  گیاه تغذیه می کنند اما احتمال این هم هست که از چند نوع گل یا گیاه تغذیه کنند . در برخی از مناطق مشاهده می شود که یک نوع گیاه بیشتر کاشته می شود و به همین دلیل معمولا عسل را از روی نوع آن نام گذاری می کنند . برای مثال :

عسل گون ، عسل آویشن و . . .

در ایران مخصوصا در روستا ها به دلیل بسیار بودن نوع گل ها و تغذیه بسیار زنبورهای عسل از گیاهان وحشی و کوهستانی  بیشتر عسل ها مخلوط یا همان چند گیاه هستند . وقتی زنبورهای عسل از گیاهان کوهستانی تغذیه می کنند نام عسل ، عسل کوهستانی می شود .

قوانین صادرات عسل

معمولاً برای صادر کردن هر محصولی قوانینی وجود دارد که به برخی از آن اشاره می کنیم:

 • اقدام برای مجوز استاندارد
 • تهیه کارت بازرگانی

مقصد محصول بایستی مشخص شود  چون هر کشور قوانین خاص خودش را دارد.

هر کاری قوانین و مقرراتی دارد که باید ، در همان کار آن قوانین را رعایت کنیم . همچنین در کار صادرات عسل قوانینی است که باید به آن قوانین عمل کنیم . اگر می خواهید در کارتان ، موفق باشید اولین کار این است که ببینید چقدر در آن کار مهارت دارید ؟

اگر کم است آن را افزایش دهید و بعد آن کار را شروع کنید .

برای فروش عسل صادراتی و یا دیگرعسل ها می توان هم با بسته بندی و هم عمده و یا بصورت فله ای فروخت . برای صادر کردن عسل باید کارت بازرگانی داشت تا بتوان در این مکان ها و مکان هایی همانند بازار شروع به کار کرد . برای صادر کردن عسل نکته ای هم هست که باید آن را بگویم :

برای صادر کردن عسل باید مقصد را حتما مشخص کرد زیرا هر کشور قانون و مقررات کشور خود را دارد که ما باید به آن ها عمل کنیم .

اگر می خواهید صادرات خوبی داشته باشید ، مخصوصا در صادرات عسل باید به موارد زیر توجه کنید :

 • بازار یابی

اولین و مهم ترین کار در صادرات ، بازار یابی است . بازار یابی یعنی اینکه بازار های خارجی را بشناسی و بدانی که چگونه می توان به آن ها نفوذ کرد و هم کیفیت و قیمت کالا های رقیب را بدانی . از راه های تبلیغاتی هم برای تبلیغ کردن کالای خودتان هم باید استفاده کنید که نقش مهمی در صادرات دارد . 

دومین شرط صدور پیش فاکتور است .

فروشنده یاهمان صادر کننده باید پیش فاکتور را برای خریدار ارسال کند زیرا در آن مشخصات کالا وقیمت ها وجود دارد .

وسومین شرط آن تهیه و بسته بندی کالا است .

 • صادر کننده باید در این مرحله کالا را تهیه کند و آن را طبق قرار داد بسته بندی کند .
 • گرفتن مجوز کالا
 • بردن کالا به گمرک
 • قرار داد بستن
 • دریافت گواهی بازرسی
 • صادر کردن فاکتور و گرفتن گواهی مبدا
 • ارسال کالا

 قیمت عسل ارگانیک

عسل طبیعی را می توان در حالت عالی عسل محسوب کرد چون توسط زنبور ها درست شده است . ممکن است بعضی  از مواقع درعسل مواد افزودنی بریزند . این مواد مضر عسل را از طبیعی بودن می اندازد .

برای اینکه یک ماده غذایی و خوراکی ارگانیک باشد باید :

 • درخاک تمیز و دست نخورده تولید شود .
 • انسان در آن هیچ دخالتی نداشته باشد و آن را اصلاح نکند .
 • از محصولات غیر ارگانیک دور باشد .
 • هیچ آفت کشی غیر از آفت کش طبیعی استفاده نشود

علت ترش شدن عسل چیست

عسل یک ماده ی غذایی شیرینی است که خراب شدن آن  خیلی  کم رخ می دهد ولی این طور نیست که اصلا خراب نشود عسل در شرایط خوب اگر نگهداری نشود ممکن است که عطر و طعم آن عوض شده و به ترشی بزند مثلا زمانی که رطوبت عسل  زیاد باشد و یا عسل را حرارت زیاد بدهند و یا آن را در شرایط نامناسب نگهداری کنند  .

بیان کردیم که رطوبت بالا یکی از علل خراب شدن عسل است زیرا هر عسلی رطوبت قابل تحملی که دارد هیجده درصد است که اگر هفده در صد رطوبت داشته باشد فعالیت باکتریها پایین می آید ولی اگر بیشتر از این مقدار باشد و یا آب به عسل اضافه شود فعالیت باکتریها شروع می شود و باعث فاسد شدن آن و حالت تخمیری و ترشیدگی می شود .

نکاتی که برای نگهداری عسل و پیشگیری از فاسد شدن آن باید مورد توجه قرار بگیرد :

عسل باید در دمای ۲۴ درجه و پایین تر از این درجه قراربگیرد اگر در جای خیلی گرم باشد باعث فاسد شدن می شود و اگر در جای خیلی سرد باشد باعث سفت شدن آن می شود که دراین صورت به خاطرسفتی استفاده از عسل سخت می شود .

از نور خورشید و حرارت بالا و رطوبت به دور باشد و توجه داشته باشیم که عسل را درظرف در بسته نگه داری کنیم تا میکروب های معلق در هوا بر روی عسل قرار نگیرند .

ظرفی که عسل را در آن می ریزیم بهتر است شیشه ی و دردار باشد.

فروش عسل ارگانیک

ارگانیک بودن محصول بیانگر روش تولید و روش پرورش محصول است. عسل بر اساس آیین نامه ی وزارت کشاورزی هم می تواند ارگانیک محسوب شود و هم می تواند غیر ارگانیک محسوب شود .

عسل ارگانیک بسیار خوش طعم بوده ودارای خاصیت زیادی است باعث نشاط و سلامتی و تقویت قوای جسمی می شود و دارای رنگ مات و ضخیم است .

برای خرید عسل ارگانیک که در زمینه دارویی مصارف زیادی دارد ما سعی کردیم که بستر مطمئنی را برای شما مشتریان عزیز فراهم کنیم تا بتوانید خرید آسوده خاطری داشته باشید زیرا ما با این عقیده و باور کارمان را شروع کردیم که فروش پایان کار نیست بلکه آغاز یک تعهد است .

خصوصیات عسل را از بعدهای مختلفی نظاره می کنیم :

 • عطر و طعم عسل

عطر و طعم عسل با توجه به گل ها و گیاهانی که زنبور از شهد آنها استفاده می کند متفاوت است غالبا این طور است که عسل های روشن عطر و طعم ملایمی دارد و عسل های تیره دارای عطر و طعم تندی هستند.

 • رنگ عسل

در مورد رنگ عسل شرایط جغرافیایی و تغذیه زنبور و شرایط آب و هوا مؤثر هستند و رنگ بهترین عسل ها از زرد روشن تا قرمز تیره است .

 • شکرک زدن عسل

عموما عسل های خوب و مرغوب پس ازمدتی شروع به رس بستن و یا همان شکرک زدن می کنند و جا دارد که گفته شود عسل هایی که اصلا شکرک نمی زنند ممکن است عسلی نامرغوب باشند ، هر چند بعضی از عسل های طبیعی خیلی دیر و بعضی بسیار زود شکرک می زنند ، که بستگی به نوع عسل دارد.

 • قیمت عسل

قیمت عسل یکی از مقوله های مهم در خرید و فروش آن به حساب می آید عسل طبیعی طبیعتا چون در تولید آن هزینه های زیادی می شود و تولید کننده باید متحمل زحمات زیادی باشد دارای قیمت بالاتری هست اگر در بازار عسلی یافت شد که قیمت پایینی داشت و در مقابل هم فروشنده ادعا می کرد که عسل طبیعی دارد بعید نیست که یک ادعای کاذبی باشد و آن عسل طبیعی نباشد .

 • موم عسل

در خرید عسل با موم هم باید دقت لازم به کار گرفته شود زیرا بهترین موم های عسل طبیعی قیمت بالایی دارند اگر مشاهده کردیم که عسل با موم با قیمت ارزان تری به فروش می رسد باید بدانیم که ممکن است موم آن طبیعی نبوده و یا مومی باشد که زیاد استفاده شده است.

برندهای معتبر عسل

هر مسافر و گردشگری که قصد خرید سوغاتی برای خانواده وآشنایان و دوستان خود داشته باشد می تواند بهترین چیزی که انتخاب می کند ، این ماده ی غذایی شیرین و خوش طعم باشد اما باید بشناسد که بهترین عسل در کدام شهرایران پیدا می شود ؟

اصولا ذهن این گونه افراد برای پیدا کردن بهترین عسل و پیدا کردن عسل طبیعی و مرغوب همیشه مشغول است تا در خرید عسل فریب نخورند و بتوانند خرید موفق داشته باشند از طرفی هم شناسایی عسل مرغوب از عسل نا مرغوب سخت و دشوار است پس باید برای حل این مشکل دنبال راهکار باشیم .

یک راه حل برای برطرف کردن این مشکل آشنایی با برندهای معتبر است . اگر وارد شهری شدید که عسل خاصی دارد و شما خواستید از آن خریداری کنید اگر مستقیم از زنبوردار خریداری کردید تنها راهی که برای شنا سایی عسل دارید این است که به خود فروشنده اعتماد کنید ولی اگر از بازار خواستید خریداری کنید ، سراغ عسل هایی بروید که بر روی لیبل آن میزان مواد مغذی عسل نوشته شده باشد .

از برندهای معروف در زمینه ی عسل ، اکسیر می باشد که دارای برند ملی عسل و محصولات زنبور می باشد و در فروشگاههای زنجیره ای عسل با نشان تآیید کیفی به طور مستقیم با قیمت مناسب عرضه می گردد . درحقیقت تمام عسل های تولیدی کشور در آزمایشگاه ها مورد آزمایش قرار می گیرند و با دریافت نشان کیفی به فروشگاههای زنجیره ای اکسیر توزیع می شود .

در ایران زنبورداریها محصولات زیادی از زنبور تولید می کنند اما در زمینه ی صادرات ، ایران سهم بسیار ضعیفی دارد که این می تواند به خاطر ناتوانی و ضعف در برند سازی و بسته بندی نا مناسب باشد برای برطرف کردن این ضعف باید سعی شود که عسل را در بسته بندی های مرغوب و مناسب قرار داد و تبلیغات بهتری انجام داد در چنین صورتی اگر روی بسته بندی و تبلیغات تمرکز کرد می توان محصول تولید شده را برند کرد .

از برندهای معروف عسل می توان به اینها اشاره کرد :

داریوش

لاویچ

بازارعسل

آویشن

عسل نمونه خوانسار

اکسیر

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: 09191597189
شماره ثابت دفتر فروش: 02171053980
شماره فکس: 02189785835
پست الکترونیکی: davoodnouri121@gmail.com

مطلب پیشنهادی

بازار عسل خوی

بازار عسل طبیعی و ارگانیک خوی

شهرستان خوی که یکی از شهرستان های استان آذربایجان غربی می باشد ، از نظر …