فروش عسل
پنج شنبه , آبان ۶ ۱۴۰۰
خانه / قیمت عسل / آخرین نرخ عسل اصل با کیفیت
عسل

آخرین نرخ عسل اصل با کیفیت

برای خرید عسل وحشی و همچنین آگاهی از آخرین نرخ عسل اصل با کیفیت، بهتر است ابتدا در زمینه انواع عسل تحقیقاتی انجام دهیم تا در خرید عسل پرورشی و عسل وحشی دچار ضرر و اشتباه نشویم.

عسل

پیشینه عسل وحشی

عسل یک مایع شیرین است که زنبورها آن را از شیره ی درختان تولید می کنند و آن را در کندو ذخیره می کنند عسل از کلونی های زنبورهای وحشی یا از کندوهای زنبورهای اهلی جمع آوری می شود اسم این فعالیت زنبورداری نامیده می شود .

عسل این قابلیت را دارد که پس از هزاران سال مورد استفاده قرار بگیرد به خاطر اینکه میکروارگانیسم ها در آن نمی توانند رشد کنند در مصر برای مومیایی مرده های خود از عسل استفاده می کردند عسل در زندگی مصریان در همه ی زمینه ها نقش به سزایی داشته است از آن به عنوان عسل دارویی استفاده  می کردند و  ترکیبات جو و عسل و گندم را  به جای الکل به کار می گرفتند .

یونانی ها هم مثل مصری ها در موارد زیادی از عسل استفاده می کردند و همچنین بو علی سینا و بقراط در نسخه های خود ، عسل درمانی را به کار گرفته و از خواص مهم عسل بهره مند می شدند .

عسل

این که کسی ادعا کند که عسل وحشی برای فروش دارد ، باید مستندات خود را ارائه دهد و آن گاه ما می توانیم برای خرید عسل وحشی اقدام نماییم.

عسل وحشی به شکل پرورشی نیست ، عسل وحشی موجود در جنوب ایران ، از بهترین و مرغوب ترین نوع عسل در تمام جهان است. به طور کلی در مقایسه با عسل پرورشی ، عسل وحشی خیلی کم و به ندرت یافت می شود. عسل وحشی در کوهستان ها موجود است ومی توان گفت زنبور عسل وحشی با زنبور عسل پرورشی نیز با هم متفاوت است.

زنبورهای عسل وحشی در بالای درختان و بالای صخره ها و شکاف سنگ ها برای خودشان لانه می سازند و نیازی به کندو های ساخته شده توسط انسان ندارند و همچنین از نظر  شکل ظاهری و اندازه ی بدن و خرطوم و شعاع پرواز ، با زنبورهای عسل پرورشی متفاوت هستند.

عسل

تفاوت عسل وحشی با عسل پرورشی

عسل پرورشی یا طبیعی عسلی است که به وسیله زنبورهای داخل یک کندو و به وسیله زنبور داران تولید و عرضه می شود؛ ولی عسل وحشی توسط زنبورهای وحشی ، در بالای درختان، غارها و شکاف صخره ها و … تولید می شود ، بدون نیاز به کندویی که به وسیله انسان ساخته می شود.

زنبورهای وحشی با زنبورهای پرورشی ،علاوه براینکه در ظاهر با هم متفاوت اند ،یک تفاوت دیگر هم دارند ، زنبورهای پرورشی نیازمند مراقبت زنبوردار هستند ، ولی زنبور عسل وحشی یا کوهی نیاز به مراقبت انسان ها ندارند.

عسل وحشی با سایر عسل ها تفاوت هایی دارد از نظر عطر و طعم و موم که باید مورد توجه قرار دهیم :

 • زنبورهای عسل وحشی ، حتی در زمستان هم نیازی به تغذیه انسان ها ندارند
 • عسل وحشی اصلا حرارت به خود نمی بیند
 • عسل وحشی اصلا بره موم با خود ندارد
 • زنبورهای عسل وحشی در برابر بیماریها مقاوم هستند و نیازی به داروهای شیمیایی ندارند
 • موم عسل وحشی کاملا دارویی می باشد ، که در موارد زیاد دارویی مورد استفاده قرار می گیرد و بیماران زیادی می توانند از خواص آن بهره مند شوند .

عسل

 نرخ عسل با کیفیت

همان طور که می دانید از عسل مواد دارویی هم ساخته می شود .

انتخاب یک عسل با کیفیت، خصوصیات و ویژگی های گوناگونی را می طلبد و ما نباید بر اساس نرخ بالای یک عسل، فریب آن محصول را بخوریم و آن عسل گران قیمت را با قیمتی گزاف خریداری نماییم که بعدها متوجه شویم که آن محصول ، محصولی درجه یک و اصل نبوده است.

بهتر است در خرید محصولات دقت کنیم تا تاوان آن را ندهیم و این را بدانیم همیشه گران ترین محصول بهترین نیست.

عسل در بازار با قیمت های متنوعی عرضه می شود که ارزان ترین آنها عسل صنعتی است ، ماده ای که فقط به خاطر شباهت ظاهری آن به عسل ، به این اسم معروف گشته ، در حالی که خواص عسل و طعم و عطر و … عسل را ندارد .

در بین عسل های طبیعی هم عسل چند گیاه نسبت به سایر عسل ها قیمت پایین تری دارد .

و اما گران ترین عسل ها ، عسل وحشی است ، که به عسل کوهی هم معروف است ، این نوع عسل در دل کوه ها و صخره ها توسط زنبور و بدون دخالت انسان تولید می شود که دارای کیفیت بالا و قیمت بالایی می باشد .

عسل

امروزه در بازار انواع عسل ها با قیمت های متفاوت وجود دارد که در تعیین قیمت آن ها عوامل زیادی تأثیر گذار است از جمله :

 • کیفیت عسل : برای تشخیص و تعیین کیفیت عسل ، نمونه ای از آن ، در آزمایشگاهها مورد آزمایش قرار می گیرد .
 • بسته بندی در قیمت تأثیر دارد
 • هزینه های جانبی
 • دستمزد کارگران در تولید
 • هزینه های حمل و نقل ، تا رسیدن بار به دست خریدار
 • مقدار عرضه و تقاضا

این موارد از جمله مواردی هستند که در قیمت عسل نقش بسزایی دارند .

عسل

خواص مهم عسل

عسل در میان  اقوام ایرانی و حتی سایر اقوام جایگاه بالایی در برنامه ی غذایی دارد ، اما قبل از خرید باید شناخت کافی را در مورد جنس مورد نظر داشته با شیم . خریدارن  و مصرف کنندگان عسل طبیعی باید توجه داشته باشند که قبل از خرید، ازقیمت ، مکان پرورش زنبور ها ، کیفیت و خواص عسل مورد نیاز مطلع شوند . تا در دام افراد سودجو و شیاد گرفتار نشوند .برخی از خواص عسل طبیعی عبارت است از:

 • خواص عسل برای کودکان

می توان گفت که عسل برای تمامی سنین به جز افراد ی که حساسیت دارند و نوزادان که توانایی خوردن آن را ندارند و کودکان زیر دو سال ، مناسب و سرشار از منبع انرژی است . فایده ی اولیه عسل بر روی کودکان این است که ، به رشد جسمی و همچنین ذهنی آن ها کمک می کند . علاوه بر این عسل برای کم اشتهایی کودکان بسیار مناسب و باعث به جریان افتادن خون در بدن می شود . عسل به دلیل دارا بودن ویتامین های بسیار ، مانع از بیماری های نرمی استخوان در کودکان می شود . حتی در بزرگسالان نیز مانع از نرمی استخوان می شود . همچنین برای آرام کردن کودکان و … نیز مفید است .

عسل

 • خواص عسل برای زنان
 • خواص عسل برای اعصاب

بعضی از افراد این سوال در ذهنشان پیش می آید که برای آرامش اعصاب چه باید کرد ؟

اگر بخواهیم خواص عسل برای اعصاب را در یک متن ارائه کنیم می توان گفت که عسل موجب کاهش استرس ، تقویت حافظه ، تنظیم خواب ، کاهش عصبانیت ، کمک به درمان افسردگی و میگرن ، پخش سریع خون در اندام های مختلف بدن  و …

 • خواص عسل برای معده

عسل

عسل دارویی

عسل از پنج هزار سال پیش مورد استفاده مردم بود و از آن به جای قند و شکر هم می شود استفاده کرد ولی از خوراندن آن به کودکان زیر یک سال باید پرهیز کرد ولی در بزرگسالان استفاده از عسل فرآوری شده و فاقد قند می تواند منجر به فوائد طولانی مدت شود ، این امر به خاطر وجود آهن و کلسیم و پتاسیم ، فسفات ، کلر و غیره در عسل می باشد و همچنین دارای خاصیت ضد میکروب و تسکین دهندگی می باشد .

عسل با داشتن خواص دارویی می تواند بیماریهای زیادی را درمان کند مثلا در بیماری سرماخوردگی می تواند آن را تا دو روز کاهش دهد و در سرفه یک درمان کننده خوب است که می تواند سرفه های شبانگاهی را تسکین دهد ، می توانید ترکیب آبلیمو و عسل را برای رفع سرفه ها بخورید .

برای تنظیم فشار خون و رفع بیماری قلبی و سلامتی قلب و کمک به بهبود بیماران سرطانی و رفع مشکلات معده از جمله ریفلاکس معده و زخم معده و درمان عفونت ها ودرمان ورم لوزه و درمان آسم و سالم نگه داشتن ناخن ها و از بین بردن استرس و اضطراب که اگر قبل از خواب خورده شود باعث می شود که شخص ، یک خواب خوب و راحتی داشته باشد و از بین بردن آلر‍‍ژی ها و حساسیت ها به کار می رود و همچنین انرژی زا است که برای تقویت بچه های ضعیف هم می توان استفاده کرد .

عسل علاوه بر اینکه بیماریها را درمان می کند باعث می شود که ایمنی بدن هم بالا رود و در برابر بیماریها و عفونت ها مقاوم شود .

با توجه به اینکه از خواص مهم عسل در اکثربیماریها می شود بهره برد ، لذا در درمان چاقی هم مورد استفاده است چون ترکیب قندها در عسل آن را به یک غذای لذیذ و خوش طعم تبدیل کرده است که استفاده از آن به جای قندهای مصنوعی میل شدید مغزانسان را به قند پایین می آورد .

می توانیم از خواص عسل طبیعی برای پوست صورت نیز استفاده کنیم و همیشه چهره ای با نشاط و جوان داشته باشیم از عسل برای زیبایی پوست و از بین بردن لک ها و چین و چروک می توان استفاده کرد ، نحوه استفاده از عسل برای این منظور این است که ، از آن به صورت ماسک که ، ترکیب عسل و ماست یا عسل و شیر می باشد ، استفاده کنید ، این ماسک لایه های پوست را نرم می کند و از پیر شدن آن جلوگیری می کند .

عسل

مضرات عسل

همه ما می دانیم که عسل این ماده ی غذایی با ارزش ، که از ترکیب کربوهیدرات ها و آنزیم ها ، آمینو اسیدها و اسیدهای آلی و مواد معدنی زیادی تشیکل شده است ، از عالی ترین و مقوی ترین مواد غذایی به شمار می رود و  دارای خواص و فواید بسیاری برای انسان می باشد و اکثر بیماریهای بدن را با استفاده از عسل درمان می کنیم ولی با وجود این همه فایده ی زیاد نباید در مصرف آن زیاده روی کرد چون هر چیزی که از حد معمول و طبیعی بگذرد عوارضی را به دنبال خواهد داشت ، ممکن است که بعد از مصرف عسل دچار درد شکم شوید یا باعث نفخ و یا درد معده شود و یا باعث از بین رفتن دندان ها و یا دیابت و یا باعث چاقی شود .

قابل ذکر است در عین اینکه مصرف بیش از حد عسل باعث پوسیدگی دندان می شود که نباید بیش از حد معمول مصرف شود ، ولی شستن دندان ها با عسل باعث سفید شدن دندان ها می شود .

یکی دیگر از مضراتی که عسل دارد این است که اگر به کودکانی که کمتر از یک سال دارند داده شود خطر بوتولیسم دارد .

از بیان این عوارض قصدمان این نیست که خوردن عسل را کاملا کنار بگذاریم و آن را از سبد غذایمان خارج کنیم بلکه با استفاده درست و متعادل می توانیم از خواص این نعمت با ارزش الهی بهره مند شویم و از مضرات عسل دور باشیم وکمتر نیازمند مراجعه به دکتر بشویم .

عسل با موم در درمان زکام و سینوزیت و زخم دهان و ورم معده به کار می رود . موم عسل هم در چرخه تولید از اهمیت ویژه ایی برخوردار است قابل ذکر است که موم عسل را دستگاه گوارش انسان و هیچ موجود دیگری تجزیه نمی کند ولی پوست این قابلیت ا را دارد که این ماده را جذب کند لذا آن را در تولید و ساخت لوازم آرایشی به کار می برند .

و همچنین بنا بر گفته ی پژوهشگر امریکایی برای درمان زکام و سینوزیت و تنگی نفس بیماران ، نصف قاشق عسل با موم را بخورند و موم آن را  بجوند .

عسل

عسل تقلبی

عسل تقلبی مثل قند می باشد و لذا نباید از آن توقع اثر بخشی عسل را داشت ، ماده ای که فقط اسم عسل را یدک می کشد نه چیز دیگری .

ماده ای که می توان به راحتی درست کرد و وارد بازار کرد ، و با این کار زنبورداران سخت کوش را متحمل ضرر و زیان کرد ، چرا که دیگر نمی توانند عسل خود را به قیمت واقعی خود و متناسب با زحمت و زمانی که می گذارند ، بفروشند .

عسل های تقلبی به اشکال و صورتهای مختلف به بازارهای مواد غذایی راه پیدا می کنند . گاهی اوقات عسل تقلبی ، اینگونه هست که اصلا هیچگونه عسل و به هیچ مقداری از عسل در آن استفاده نشده است ، و فقط با مواد دیگری و ترکیب و حرارت آن ها این ماده ، درست شده است.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: 09191597189
شماره ثابت دفتر فروش: 02171053980
شماره فکس: 02189785835
پست الکترونیکی: davoodnouri121@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت روز خرید عسل طبیعی اهواز

خرید عسل طبیعی اهواز در بازار های با قیمت روز انجام می شود و مشتریان …